Agnieszka Dobrzyńska

(Fizjoterapeuta, technik masażysta, terapeuta metody PNF)

Agnieszka Dobrzyńska,

33 lata (13 lat w zawodzie)

Fizjoterapeuta / Technik Masażysta / Terapeuta PNF

Numer Prawa Wykonywania Zawodu Krajowej Izby Fizjoterapeutów: 18804

 

Jestem fizjoterapeutką charakteryzującą się szerokim spojrzeniem na funkcjonowanie człowieka, przez co w swojej codziennej pracy z pacjentem skupiam się na holistycznym ujęciu problemów funkcjonalnych, dających objawy w narządzie ruchu.

W swojej pracy wykorzystuję wiele narzędzi fizjoterapii, łącząc je w zależności od indywidualnej tolerancji na poszczególne bodźce. Duży nacisk kładę na budowaniu wśród pacjentów świadomości, jak funkcjonuje ich organizm i w jaki sposób należy o niego dbać. Uważam, że ważnym aspektem programowania procesu usprawniania jest samoświadomość roli oddechu i autorelaksacji. Korzystam z masażu leczniczego, masażu tkanek głębokich, terapii tkanek miękkich, terapii powięziowej, fizykoterapii, plastrowania dynamicznego zwanego kinesiotapingiem, metody PNF.

Prywatnie żona Mieszka i mama Oliwki i Tymka, entuzjastka dobrej książki i filmu, przerywanego aktywnością fizyczną w formie rekreacji albo jogi. Największa wada? Perfekcjonizm.

Posiadam doświadczenie i umiejętności, które wyróżniają mnie w efektach pracy z osobami w kwiecie wieku oraz pacjentami neurologicznymi.

Specjalizuję się w:

– leczeniu zespołów bólowych różnego pochodzenia

– leczeniu zachowawczym w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów

– leczeniu zachowawczym i pooperacyjnym w obrębie obręczy barkowej

– leczeniu zachowawczym i pooperacyjnym stawu kolanowego

– leczeniu zachowawczym ośrodkowego układu nerwowego

– leczeniu uszkodzeń nerwów obwodowych różnej etiologii

– fizjoterapii w geriatrii

– fizjoterapii w neurologii.